دانلود رایگان مستتند متولد اورشلیم

دانلود مستتند با کیفیت 480

مدیر ارتباطات موسسه آرمان‌مدیا در پایان گفت: این فیلم، فروردین ماه امسال در جشنواره ویزیون دوریل سوئیس که یکی از معتبرترین جشنواره‌های مستند است، حضور داشت و عرضه اینترنتی آن امروز ساعت 19 از طریق سایت 1film.ir آغاز خواهدشد.

عوامل ساخت این مستند عبارتند از: 
کارگردان: حسین شمقدری
تهیه‌کننده: محمدحسن مددی
مدیر تولید و ارتباطات: محسن اخوان‌فر
راوی: محمد دلاوری

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

در این مستند ۴۷ دقیقه‌ای که از تولیدات موسسه آرمان مدیا به شمار می‌رود، محمد دلاوری در مقام راوی با ۵ شخصیت یهودی (یک استاد دانشگاه، یک خاخام یهودی، یک خواننده زن، یک عضو ارتش اسرائیل و یک فعال اجتماعی) گفتگو می‌کند و نظر آن‌ها را پیرامون هلوکاست، جشن پوریم، شکل‌گیری اسرائیل و … جویا می‌شود تا اطلاعات دقیق‌تری از این کشور ساختگی کسب کند و به این پرسش مخاطب ایرانی پاسخ بگوید که چرا شعار «مرگ بر اسرائیل» سر می‌دهد و در پاسپورتش درج شده سفر به سرزمین‌های اشغالی ممنوع است.

«سید سربازِ روح‌الله رضوی» جوان کشمیری و از فعالان حوزه جهان اسلام درباره «متولد اورشلیم» معتقد است: در این مستند برای نخستین بار نمونه‌ای از جامعه لایه لایه اسرائیل برای مخاطب ایرانی جلوی دوربین رفته و این همان درست دیدن دشمن است. مخاطب با یک صهیونیست دیندار، یک صهیونیست آتئیست، یک صهیونیست بی‌تفاوت و یک یهودی بریده از صهیونیسم، کنار هم روبرو می‌شود.

او ادامه می‌دهد: میزان و نوع وابستگی آن‌ها هم به رژیم صهیونیستی کاملا متمایز است. دیالوگ‌های راوی مستند با وجود سادگی تمام، با هر کدام از این نمایندگان جامعه متشتت صهیونیستی، بسیار دقیق و همه فهم است و می‌توان ادعا کرد آقای دلاوری به خوبی تیر خلاص را به هرکدام شلیک می‌کند.

رضوی اضافه می‌کند: دینامیسم اجتماعی حاکم بر اسرائیل، زمانی بارزتر می‌شود که روایت هرکدام از این شهروندان صهیونیست در مواردی متناقض است. ادعا‌های خاخام صهیونیست توسط صهیونیست آتئیست کنعان به سخره گرفته می‌شود. حق تسلط بر سرزمین فلسطین (بخوانید اشغال) از نگاهی تمامیت‌طلب تا بخشی‌نگری و تا بی‌تفاوتی به چنین به زعمشان حقی میان مصاحبه‌شوندگان متغیر است. نگاه به خشونت نیز همچنین؛ از خواننده یهودی که برای آنچه کشورش در قبال فلسطینی‌ها انجام می‌دهد، متأسف و شرمنده است تا جوانی‌ که با افتخار صحبت کشتن فلسطینی‌ها می‌کند.